serkan_ates
28 Istanbul, Turkey
Join today
Find great matches with our advanced matching system!
serkan_ates
Join today
Find great matches with our advanced matching system!
My self-summary
Yüzeysel insanlar, yüzeysel ilişkiler!
Dusunebilen birileri var mi burda? Mesela bir dünya gorusu olan yada herhangi bir konuda birşeyler üretebilmiş, dusunebilmis, sorgulayabilmis...
Favorite books, movies, shows, music, and food
Örümcek, işini dokumacıya benzer şekilde gördüğü gibi, arı da peteğini yapmada pek çok mimarı utandırır. Ne var ki, en kötü mimarı en iyi arıdan ayıran şey, mimarın, yapısını gerçekte kurmadan önce, onu hayalinde kurabilmesidir.
Karl Marx

" Eğer bir kadını elde etmek, bir kadeh cini ya da bir paket Gauloise sigarasını elde etmek kadar kolay olsaydı ve onun, alkol ve sigara gibi, kirli ve mide bulandırıcı bir odaya tıkılmaya zorlanmaksızın açık havada tadına bakma özgürlüğümüz; alkolizm ve nikotin zehirlenmesi çarçabuk ortadan kalkar ya da en azından makul ölçülere inerdi... " -
Boris Vian

"Hayatta önemli olan, her şey hakkında önyargıya varabilmektir. Çünkü, görüldüğü gibi topluluklar haksız ve kişiler her zaman haklıdır. Herhangi bir yaşama kuralı çıkarmamalı bundan: Kurallar deyim şekline dönüşmeden bile bağlanılacak güçte olmalıdır. Varolan iki şeydir aslında: Biri her şekilde ve bütün kızlarla sevişmek, öteki de New Orleans ya da Duke Ellington’un müziği. Geri kalan her şey kaybolmalıdır. Çünkü geri kalan her şey çirkindir ve şu birkaç sayfa bunu doğrulamak için yazılmıştır. Güçlüdür, çünkü yaşanmış bir olayı anlatır. Yaşanmış bir olaydır, çünkü başından sonuna kadar ben düşündüm bunu. Gerçeğin, ısıtılmış ve eğimli bir atmosfer içinde, düzensiz kıvrımları ve bükümleri olan bir yüzey üstüne yansıtılması yoluyla elde edilmiştir. Görüyorsunuz ya, hiç de açıklamakta sakınca görmediğim bir yol, eğer yol varsa."
boris vian

izleyicinin seyredilen nesneye yabancılaşması şöyle ifade dilir: izleyici ne kadar çok seyrederse o kadar az yaşar; kendisini egemen imajlarında bulmayı ne kadar kabul ederse kendi varoluşunu ve kendi arzularını o kadar az anlar. Gösternin etkin insan karşısındaki dışsallığı , kendi davranışlarının artık bu insana değil, bu davranışları ona sunan bir başkasına ait olunması gerçeğinde ortaya çıkar. işte bu yüzden izleyici kendini hiçbir yerde evinde hissetmez çünkü gösteri heryerdedir.
Guy Debord
You should message me if
"Sahip oluş yoktur, sadece oluş, son nefesi vermeyi, nefessiz kalarak boğulmayı özleyen oluş vardır."
More