serkan_ates
29 Istanbul, Turkey
Join today
Find great matches with our advanced matching system!
serkan_ates
Join today
Find great matches with our advanced matching system!
Favorite books, movies, shows, music, and food
"Benim kafamda sanatçı bağımsız bir yaratıcıdır, böyle olduğu için de doğası
devrimcidir”
şarkı söylemiş olmak için değil
ne de iyi bir sesim var diye,
dertli ve haklıdır gitarım
bunun için söylerim…
“Devrimci şarkılarla ticaret yapmıyorum ben. Öyle olsaydı, bugün altımda son model bir arabam, havuzlu bir evim olurdu. Şarkıların devrimcisi olmak, üstü başı yırtık pırtık, bir deri bir kemik gezmek, ahırda yaşamak da değildir. Uyum, prensip sorunudur. İnsan yaşamında ideolojik yön çizmedikçe, kendi içinde uyumu bulamaz.”
                 Victor Jara

Örümcek, işini dokumacıya benzer şekilde gördüğü gibi, arı da peteğini yapmada pek çok mimarı utandırır. Ne var ki, en kötü mimarı en iyi arıdan ayıran şey, mimarın, yapısını gerçekte kurmadan önce, onu hayalinde kurabilmesidir.
Karl Marx

" Eğer bir kadını elde etmek, bir kadeh cini ya da bir paket Gauloise sigarasını elde etmek kadar kolay olsaydı ve onun, alkol ve sigara gibi, kirli ve mide bulandırıcı bir odaya tıkılmaya zorlanmaksızın açık havada tadına bakma özgürlüğümüz; alkolizm ve nikotin zehirlenmesi çarçabuk ortadan kalkar ya da en azından makul ölçülere inerdi... " -
Boris Vian

"Hayatta önemli olan, her şey hakkında önyargıya varabilmektir. Çünkü, görüldüğü gibi topluluklar haksız ve kişiler her zaman haklıdır. Herhangi bir yaşama kuralı çıkarmamalı bundan: Kurallar deyim şekline dönüşmeden bile bağlanılacak güçte olmalıdır. Varolan iki şeydir aslında: Biri her şekilde ve bütün kızlarla sevişmek, öteki de New Orleans ya da Duke Ellington’un müziği. Geri kalan her şey kaybolmalıdır. Çünkü geri kalan her şey çirkindir ve şu birkaç sayfa bunu doğrulamak için yazılmıştır. Güçlüdür, çünkü yaşanmış bir olayı anlatır. Yaşanmış bir olaydır, çünkü başından sonuna kadar ben düşündüm bunu. Gerçeğin, ısıtılmış ve eğimli bir atmosfer içinde, düzensiz kıvrımları ve bükümleri olan bir yüzey üstüne yansıtılması yoluyla elde edilmiştir. Görüyorsunuz ya, hiç de açıklamakta sakınca görmediğim bir yol, eğer yol varsa."
boris vian

izleyicinin seyredilen nesneye yabancılaşması şöyle ifade dilir: izleyici ne kadar çok seyrederse o kadar az yaşar; kendisini egemen imajlarında bulmayı ne kadar kabul ederse kendi varoluşunu ve kendi arzularını o kadar az anlar. Gösternin etkin insan karşısındaki dışsallığı , kendi davranışlarının artık bu insana değil, bu davranışları ona sunan bir başkasına ait olunması gerçeğinde ortaya çıkar. işte bu yüzden izleyici kendini hiçbir yerde evinde hissetmez çünkü gösteri heryerdedir.
Guy Debord
The six things I could never do without
insanı ayakta tutan hayalleridir hayallerine dahil ettikleridir, buğulanmış bir camın arkasından bakar gibi yaşamaktan yana bütün umutlarını yüklediği hayallerinin kesin sınırlarını, kendisini tam olarak neyin ayakta tuttuğunu her zaman aynı netlikte belirleyemez insan.geceleri yatağına uzandığında , gunun koşturmacası içinde arada bir dünyadan uzaklaştığında, bir trenin içinde geride kalan istasyona baktığı o esrik anlarda aklınan geçen hayaller, kimbilir nerelere , kimbilir kimlerin yanına, kimbilir hangi zamana götürecektir.gerçek olmasada kurup varolmasını beklediği ve içinde yalnızca güveniklerini ahil ettiği bir dünya kendisine aittir başka hiçbirşey sahibine bu kadar ait değildir...

o yeryüzünün özgür ve kendini güvenlik içinde hisseden bir vatandaşıdır. çünkü bütün dünyaya ait mekanlara ulaşma imkanını ona veren gerektiğince uzun bir zincirle bağlanmıştır , ama yinede bu zincir, hiçbir şeyin kendisini çekip yeryüzünün sinirlarından öteye götürmesine izin verecek kadar uzun değildir. ama buna rağmen o aynı zamanda gökyüzününde özgür ve kendini güvenlik içinde hisseden bir vatandaşıdır, çünkü yine uzunluğu diğerine benzeyen göksel bir zincirle bağlanmıştır.böylece yeryüzüne inmek istediğinde gökyüzü zinciri tasmasından çeker; gökyüzüne çıkmak istediğinde bu kez yeryüzü zincirinin tasması aynı işi yapar. ama bunlara rağmen, butun olanaklar onun elindedirve o da bunun farkındadır ; hatta bütün bu olanakları ilk zincire bağlanışındaki bir hataya bağlamayı reddeder. '
You should message me if
"Sahip oluş yoktur, sadece oluş, son nefesi vermeyi, nefessiz kalarak boğulmayı özleyen oluş vardır."

Eğer küçük beyninizde bir soru işareti olusturabildiysem?hi birde o küçücük beyinleriyle bir dünya kurduğunu dusunenler var, farkında olmak gerekir ki ne kadar fotoğraflar farklı olsa da herkes birbirinin aynısı dolayısıyla beyin uretmedikce insan baskalasamaz...burda temel bir amaç var ki siradanlasmis insanlar..dolayısıyla duydugun, yazılan hiçbir söz gerçek değil tek bir gerçek var makinelesmis kalıplaşmış dunyaninin hepimiz birer parcasiyiz. Cinsiyet din dil ırk renk ne olursa olsun hiç fark etmiyor hemde!!! Çok gezerim çok eğlenirim amacı sex olmayanlar yazsın, pardon da nedir bu savunma mekanizması? Sohbet sitesinde ama cümle kuramiyor... Bayılıyorum!:)
More